محبوب Pensacola نانوایی محورهای دوباره باز می شود که در آشپزخانه و مدیترانه

یکی Pensacola صاحب کسب و کار است pivoting کسب و کار خود را از خدمت شیرین پخته خوب به معتبر, در خانه, خاورمیانه و مدیترانه ای مواد غذایی است.

چه بود یک بار در نانوایی در شمال بزرگراه Davis در حال حاضر در آشپزخانه, لازم سوئیچ های ساخته شده توسط Pensacola صاحب کسب و کار امیرحسین دالی در طول coronavirus بیماری همه گیر.

دالی بومی این کشور عرب از اردن همیشه از باز کردن یک رستوران مدیترانه ای اما گفت که او احساس می کند کمی تلخ و شیرین است که او را وادار به انجام آن را در شرایط خود را دارد.

“من فکر می کنم دونات نمی شد و لازم است مواد غذایی” دالی روز جمعه گفت از اتاق ناهار خوری از نانوایی-تبدیل-رستوران. “و من فکر می کنم ما تا به حال بهترین دوناتها در شهر است. اما مردم می توانند بدون آنها زندگی می کنند. مواد غذایی, وعده های غذایی مانند ما در حال حاضر در حال احتمالا مهم تر طرف.”

► باز در حال حاضر: چهار Pensacola کامیون مواد غذایی که در آن شما می توانید جشن تابستان امسال

►پدرو را در حال آمدن است به زودی: پدرو را Tex-Mex رستوران جایگزین Pensacola O’Charley را, سرعت, محل سکونت آینده این زمستان

دالی خریداری نانوایی, نام, و دستور العمل های از فروشگاه doughnut مالک قبلی در سال 2016.

مانند بسیاری از کسب و کارهای محلی دالی نانوایی واقعا شروع به رنج می برند در آوریل و مه پس از آن سقوط کرده بود به انتخاب کنید تا وضعیت تنها. فروشگاه متوقف عامل در مجموع در حدود روز مادر.

در آن زمان پایین دالی تصمیم گرفت به سرعت مسیر خود را در دراز مدت هدف از باز کردن یک رستوران مدیترانه ای باور آن می تواند بیشتر کسب و کار پایدار. او دوباره باز با نام تجاری قدیمی اما یک مفهوم جدید جمعه با یک چشم و در اوایل ماه اوت رسمی افتتاح بزرگ.

“این بود که پدر من شور و شوق او می خواست برای باز کردن یک خاورمیانه رستوران هنگامی که او برای اولین بار به ایالات متحده گفت:” دالی که خود نقل مکان کرد به پنساکولا در سال 2010. “متاسفانه, آن را هرگز اتفاق افتاده است. من می خواهم به انجام آنچه او در مورد خواب.”

به عنوان کسب و کار, انتقال, منو در در آشپزخانه خواهد شد به صورت مختصر در ابتدا و آن را تنها به عنوان یک عمل ناهار رستوران.

استیک کباب کوفته کباب مرغ, کباب و فلافل وعده های غذایی در حال حاضر در منو و قیمت بین $6.99 و $10.99.

“با وعده های غذایی شما, برنج, پلو, شما می توانید از کباب بدیهی است که آن می آید با دو طرف شما دریافت tabouli سالاد, حموس, و یک زن و شوهر از مختلف نرخهای” دالی گفت. “سیر شیب بو سالسا و یک نوشیدنی است.”

ساندویچ های موجود در حال حاضر شامل کوفته ی مرغ و فلافل ساندویچ و نیز وجود دارد یک 10 قطعه فلافل سمت گزینه به عنوان به خوبی به عنوان حموس و tabouli صفحات.

منوی رشد خواهد کرد در هفته های آینده به بیش شامل پلاتر و حتی گزینه های وگان, مالک گفت.

در آشپزخانه باز است برای ناهار در حال حاضر از 11 صبح تا 2 بعد از ظهر پس از افتتاح در اوایل ماه اوت آن را باز خواهد بود از 10 صبح تا یا 8 یا 9 p. m.

این رستوران به کمک یک درایو از طریق پنجره به صورت سریع و آسان انتخاب کنید تا. در حال حاضر در کرسی های بین 15 و 20 نفر در داخل و خارج. هر زمان که حداکثر ظرفیت مجاز است دوباره در فلوریدا می تواند در صندلی تا 49.

بازدید از رستوران جدید را در Facebook صفحه برای کسب اطلاعات بیشتر و افتتاح به روز رسانی.

جیک Newby را می توان در رسید jnewby@pnj.com یا 850-435-8538.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر