تفاوت کیس استوک با کیس نو: نکاتی که در خرید آنها باید مد نظر قرار بگیرد

اگر قصد دارید یک کیس رایانه بخرید، شاید به انواع مختلف آنها برخورد کنید، از جمله کیس استوک و کیس نو. آیا میدان

توسط مدیر سایت در 1 تیر 1402

اگر قصد دارید یک کیس رایانه بخرید، شاید به انواع مختلف آنها برخورد کنید، از جمله کیس استوک و کیس نو. آیا میدانید چه فرقی بین این دو وجود دارد؟ در این مقاله به ملاحظاتی که باید در خرید این دو نوع کیس داشته باشید، می پردازیم.

اولین فرقی که بین کیس استوک و کیس نو وجود دارد، قیمت آنها است. کیس استوک، کیسی است که قبلاً استفاده شده و پس از انجام تعمیرات و بازسازی دوباره به بازار عرضه می شود، بنابراین قیمت آن نسبت به کیس نو بسیار پایین تر است.

اگر قصد دارید یک کیس استوک بخرید، بهتر است که اطمینان حاصل کنید که آن کیس تعمیرات لازم را گذرانده و برای استفاده ایمن و صحیح آماده شده است. در مقابل، در خرید کیس نو، معمولاً قیمت بیشتر است، اما شما به محصولی تمیز و نو دست خواهید یافت.

هنگام خرید هر یک از این دو نوع کیس، باید به اندازه کافی دقت کنید که کیسی که خریداری می کنید، به سیستم شما مناسب باشد. برای مثال، اگر شما از یک مادربورد ATX استفاده می کنید، مطمئن شوید که کیسی که می خواهید بخرید، دارای محفظه مناسب برای این نوع مادربورد است.

در خلاصه، هنگام خرید یک کیس رایانه، باید متوجه شوید که کیس استوک و کیس نو دارای تفاوت های زیادی است، از جمله قیمت و وضعیت فیزیکی آنها. بنابراین، برای خرید بهتر ، باید عوامل مختلف را در نظر بگیرید و با توجه به نیازهای خود، تصمیم گیری درستی را بدهید.بررسی تفاوت کیس استوک و کیس نو

کیس های استوک و کیس های نو به دلایل مختلفی از جمله صرفه جویی در هزینه و محیط زیستی پرطرفدار شده اند. اما چیست تفاوت این دو کیس؟

کیس های استوک، کیس هایی هستند که قبلاً توسط یک فرد از آن ها استفاده شده است و دوباره به فروش می رسند. اگرچه می تواند کمی یا زیادی خراش و سایش داشته باشد، اما کارکرد آن به هیچ وجه متأثر نمی شود و تفاوت مهمی با کیس های نو ندارد. یکی از مزایای کیس های استوک، هزینه آن ها است که به طور معمول کمیتی با قیمت پایین تر از کیس های نو عرضه می شوند، از این رو صرفه جویی در هزینه یکی از مزایای آن هاست.

کیس های نو، کیس هایی هستند که تا به حال هیچ استفاده ای نداشته اند و از کارخانه خروجی گرفته شده اند. این کیس ها، با قیمتی بیشتر از کیس های استوک عرضه می شوند. یکی از مزایای کیس های نو، عدم وجود خطر هرگونه خراش یا سایش در کیس است که این موضوع می تواند برای برخی افراد مهم باشد. در کل، کیس های نو قیمت بیشتری نسبت به کیس های استوک دارند، اما با وجود این، همچنان سرعت و عملکرد هر دو نوع کیس مشابه است.

بنابراین می‌ توان نتیجه گرفت که کیس استوک و کیس نو هردو ویژگی های خاص خود را دارند و بسته به نیاز، استفاده از یکی از آن ها می تواند مزیت های خاصی داشته باشد. در هر صورت، مهم نیست که چه نوع کیسی که انتخاب می کنید، تأثیر مستقیمی بر عملکرد کامپیوتر شما نخواهد داشت.نکاتی برای خرید صحیح کیس استوک

خرید کیس استوک برای بسیاری از کاربران کامپیوتر، یک راه مناسب و اقتصادی برای داشتن یک سیستم قوی و کارآمد است. در ادامه به نکاتی برای خرید صحیح کیس استوک توجه خواهیم کرد.

اولین نکته برای خرید کیس استوک این است که از فروشگاه‌های معتبر و معروف خرید کنید. در این صورت، معمولا باید از کوچکترین توضیحات جزئیات کاملی راجع به کیس داشته باشید.

در ادامه، باید به وضوح مشخص شود که کیس استوک مورد علاقه شما چه خصوصیاتی دارد. بهتر است در زمان خرید به مواردی نظیر اندازه، وزن، جنس، تعداد پورت‌ها و مدت زمان استفاده از آن توجه کنید.

یکی از نکاتی که باید در نظر داشته باشید، باطری CMOS کیس استوک است که در صورت خرید لازم است بررسی شده و در صورت نیاز تعویض گردد. همچنین باید به دقت کابل‌های داخلی کیس را بررسی کنید و از آنها مطمئن شوید.

در نهایت، بهترین راهنمایی برای خرید کیس استوک، مشاوره‌گر با تجربه است. با پرسیدن سوال‌های درست به فروشنده و با دانستن نکات اصلی در خصوص خرید کیس استوک، می‌توانید به راحتی یک کیس با کیفیت و مناسب با نیاز‌های خود پیدا کنید.مقایسه قیمت کیس استوک و کیس نو

در حال حاضر، بازار کیس‌های کامپیوتری به دو بخش کیس استوک و کیس نو تقسیم می‌شود. کیس استوک به کیس‌های دست دوم یا بازار توزیع‌شده در دوره‌های قبلی می‌گویند که به صورت بازیافتی یا تعمیر شده در بازار عرضه می‌شوند. از طرفی، کیس‌های نو با بخشک مرتب و غیر تعمیر شده‌ی بازار تولید و به بازار عرضه می‌شوند.

از مزایای خرید کیس استوک، آن که قیمت آن‌ها نسبتاً کمتر از کیس‌های نو است. بسیاری از افراد در مورد کیس استوک به دلیل هزینه کم و به دست آوردن پروتئین بالا، انتخاب می‌کنند. اما در نظر داشته باشید که کیس استوک همیشه بهترین گزینه نیست؛ زیرا ممکن است با مشکلاتی مانند قطعات خراب، مشکلات دائمی سیستم و یا نیاز به تعمیر روبرو شوید.

بنابراین، زمانی که می‌خواهید بین کیس استوک و کیس نو تصمیم گیری کنید، باید به دقت و توجه میان کیفیت و هزینه توجه کنید. در مجموع، اگر نیاز به یک کیس کامپیوتری با سرویس بازرگانی دارید، بهتر است از کیس نو استفاده کنید. از طرف دیگر، اگر بودجه‌ی پایینی دارید و نیاز به کیس با سیستم قابل معاینه نیست، انتخاب کیس استوک برای شما گزینه‌ی مناسبی خواهد بود. بنابراین، در هر یک از حالات، توجه به نیازهای شخصی خود و ارزیابی دقیق و بدون پیشگری، بهترین راه حل خواهد بود.تفاوت کیفیت کیس استوک و کیس نو

این روزها بازار کیس های استوک پررونق شده و بسیاری افراد از آنها برای سیستم خود استفاده می کنند. در اینجا می خواهیم به مقایسه کیفیت کیس استوک و کیس نو بپردازیم.

از دیدگاه قیمت، کیس های استوک بسیار ارزان تر از کیس های نو هستند. اما این مسئله در مورد کیفیت کیس های استوک چطور است؟ آیا ارزش خرید کیس استوک وجود دارد؟

نکته اولیه ای که باید گفت، مربوط به نوع مواد استفاده شده در ساخت کیس هاست. بسیاری از کیس های استوک از مواد با کیفیت پایین تری ساخته شده اند که در برابر آسیب های مختلف مانند ضربه، خط و خش، وارد شده، آسیب هایی را زودتر به خود دیده و کیفیت کمتری نسبت به کیس های نو دارند. از طرف دیگر، کیس های نو از مواد با کیفیت تری ساخته می شوند که امکان پایداری و مقاومت بیشتر در مقابل هرگونه ضربه و آسیب را دارند.

نکته دیگری که باید به آن اشاره کنیم مربوط به امکانات کیس های استوک است. بسیاری از کیس های استوک امکانات بسیار کمتری نسبت به کیس های نو دارند. به عنوان مثال، برخی کیس های استوک از پنل های جانبی مناسبی برای دسترسی به سیم ها، پنجره شفاف و پورت های بسیار کمتری برخوردارند که در مقابل به کیس های نو امکانات بیشتری دارند.

در نهایت، باید به این نکته اشاره کنیم که خرید کیس استوک یک ریسک متوسط است و اگر بخشی از فضای پایداری و پردازش را بخواهید، بهتر است به یک کیس نو از یک شرکت مطمئن تر روی بیاورید. با توجه به موضوعات مطرح شده، کیفیت کیس نو بهتر از کیس استوک است.پیشرفته‌ترین مدل‌های کیس استوک برای خرید

مدل‌های کیس استوک به عنوان یکی از محبوب‌ترین گزینه‌ها برای خرید اولیه کامپیوتر و یا ارتقای کامپیوتر قدیمی، به بازار کامپیوترها و لپ‌تاپ‌ها وارد شده‌اند. تفاوت مهم این مدل‌ها در برابر دیگر مدل‌های جدید و برند شناخته شده، تحت عنوان کیس استوک، بازاریابی آنها نیست، بلکه تفاوت‌های سخت افزاری آنها است که آنها را به یکی از پرفروش‌ترین گزینه‌های خرید در بین کامپیوترهای تجاری تبدیل می‌کند.

کیس استوک، یعنی یک کامپیوتر تجاری قدیمی که پس از خدمت دهی شده و تعمیر شده است. این رویکرد تجاری امکان دارد که مشتریان برای خرید و تحویل گرفتن اجناس، هزینه قابل توجهی بپردازند. با خرید کیس استوک، مشتریان می‌توانند هزینه‌های آنها را کاهش دهند و همچنین از تجارت آسان و به قیمت پایین‌تری برای تغییرات در کامپیوتر خود لذت ببرند.

برای خرید بهترین کیس استوک، مشتریان بهتر است از این موضوعات آگاه باشند که شامل عواملی مانند سرعت پردازنده، حافظه RAM، فضای ذخیره سازی، کارت های گرافیک و برند شرکت حق نشر و برند کیس استوک است. مشتریان باید از اطلاعات خود و نیازهای خود به بهترین نحو استفاده کنند تا بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنند.

با توجه به اینکه مدل‌های کیس استوک نسبت به مدل‌های جدید بازار کمتری به خود جذب نموده‌اند، مشتریان می‌توانند از قیمت‌ها و پذیرش کیس استوک به شکل قابل توجهی، بهره‌مند شوند. در نتیجه، حتی با بودجه محدود، مشتریان می‌توانند از خدمات بهترین کیس استوک برای خود بهره‌مند شوند و از یک رایانه مطمئن و با کیفیت برای زندگی خود استفاده کنند.


کیس دست دوم

منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن