چگونه سقط جنین از سال 1973 تغییر کرده است

[ad_1] تصویربرداری عکس توسط امیلی شرر / گتی ایمیجتقریباً 49 سال از صدور حکم دادگاه عالی در پرونده Roe

توسط NEWSSALAM در 30 دی 1400
[ad_1]

تصویربرداری عکس توسط امیلی شرر / گتی ایمیج

تقریباً 49 سال از صدور حکم دادگاه عالی در پرونده Roe v. وید در 22 ژانویه 1973. و در نیم قرنی که سقط جنین به یک حق قانونی تبدیل شد، چیزهای زیادی تغییر کرده است. کلینیک ها بسته شده اند، محدودیت ها افزایش یافته و سقط جنین به یکی از قطبی ترین مسائل در سیاست آمریکا تبدیل شده است. در عین حال، زنان به مراتب کمتر از گذشته سقط جنین دریافت می کنند.

اما چیز دیگری نیز تغییر کرده است: زنانی که به دنبال سقط جنین هستند.

بر اساس تجزیه و تحلیل ما از داده های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) و موسسه گوتماچر، یک سازمان تحقیقاتی که از حقوق سقط جنین حمایت می کند، مشخصات زنانی که سقط جنین دریافت می کنند به طرق مهمی از سال 1973 تغییر کرده است. برخی از این تغییرات منعکس کننده هستند. تغییرات گسترده‌تری در جمعیت کشور ایجاد می‌شود، اما دیگران با کلیشه‌های قدیمی درباره سقط جنین مخالفت می‌کنند.

برای مثال، در سال‌های پس از Roe v. وید، نرخ سقط جنین افزایش یافت - اما بعد شروع به کاهش کرد.

یک توضیح واضح برای این روند این است که محدودیت‌های سقط جنین در سطح ایالتی در دهه 1990 افزایش یافت و پس از آنکه جمهوری‌خواهان در سال 2010 مجالس قانونگذاری ایالتی را فرا گرفتند و شروع به تصویب رگباری از قوانین ضد سقط جنین کردند، به اوج خود رسید. محققانی که در مورد سقط جنین مطالعه می‌کنند می‌گویند که افزایش دسترسی به وسایل پیشگیری از بارداری - به‌ویژه داروهای ضد بارداری طولانی‌مدت، مانند IUD‌ها - تقریباً با کاهش تعداد حاملگی‌های برنامه‌ریزی نشده نیز در این امر مؤثر است.

اما با وجود اینکه تعداد کمتری از زنان به سقط جنین متکی هستند، هنوز هم هر ساله صدها هزار بارداری خاتمه می یابد. و با کاهش تعداد سقط جنین، جمعیت زنانی که سقط جنین می‌کنند از برخی جهات آسیب‌پذیرتر شده‌اند - اما در برخی دیگر آسیب‌پذیرتر شده‌اند.

یکی از بارزترین تغییرات پس از Roe کاهش چشمگیر سهم بیماران سقط جنین در نوجوانان بوده است. این یکی از روندهایی است که ارتباط چندانی با محدودیت های سقط جنین ندارد. عمدتاً به این دلیل است که در وهله اول تعداد کمتری از نوجوانان باردار می شوند، در حالی که جمعیت زنانی که سقط جنین می کنند در حال حاضر پیرتر شده اند.

کاهش چشمگیر در سهم سقط جنین نوجوانان یک اتفاق مجزا نیست - بارداری و تولد نوجوانان در چند دهه گذشته به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. اگرچه هر دو گرایش توضیح مشابهی دارند. راشل جونز، محقق موسسه Guttmacher می گوید: «به نظر می رسد که این به دلیل بهبود استفاده از روش های پیشگیری از بارداری در میان نوجوانان باشد. و احتمالاً با این واقعیت نیز مرتبط است که نوجوانان نسبت به گذشته رابطه جنسی کمتری دارند.

اگرچه سقط جنین در حال حاضر بیشتر به سمت بیماران مسن تر متمایل است، زنانی که تصمیم به پایان بارداری خود می گیرند به احتمال زیاد درآمد کمتری دارند. CDC اطلاعاتی را در مورد درآمد بیماران سقط جمع آوری نمی کند، بنابراین توانایی ما برای ردیابی این روند محدودتر است، اما دو دهه بررسی های موسسه Guttmacher نشان می دهد که سهم بیماران سقط جنین که فقیر هستند، افزایش یافته است.

بخشی از این روند احتمالاً به دلیل نابرابری اقتصادی فزاینده در ایالات متحده است. در حال حاضر زنان کم درآمد بیشتری وجود دارد، بنابراین منطقی است که آنها سهم بیشتری را به خود اختصاص دهند. اما دلایل زیادی وجود دارد که چرا زنان فقیرتر به طور فزاینده ای به دنبال سقط جنین هستند. برای یک چیز، اگرچه قانون مراقبت مقرون به صرفه کنترل بارداری را مقرون به صرفه‌تر کرده است، اما هنوز برای زنان فقیر قابل دسترسی نیست. تصادفی نیست، زنان فقیرتر نیز بیشتر احتمال دارد حاملگی های ناخواسته را تجربه کنند. علاوه بر این، خود فقر نیز دلیلی برای پایان دادن به بارداری زنان است. بسیاری از بیماران سقط جنین می گویند که حاملگی خود را صرفاً به این دلیل خاتمه می دهند که توانایی خرید فرزند دیگری را ندارند.

این یکی از دلایلی است که چرا محدودیت های سقط جنین برای زنان دشوار است. موانع تحمیل شده توسط دولت نه تنها ناخوشایند هستند - بلکه هزینه بر هستند. به دلیل شبکه ای از محدودیت های ایالتی و فدرال، سقط جنین به ندرت تحت پوشش بیمه قرار می گیرد. به همین دلیل، زنانی که ممکن است قبلاً برای تامین هزینه سقط جنین دچار مشکل شده باشند، ممکن است مجبور شوند ساعات کاری خود را از دست بدهند یا مسافت های طولانی تری را در بخش هایی از کشور طی کنند که کلینیک های سقط جنین کمی وجود دارد و/یا ایالت هایی که نیاز به بازدیدهای متعدد دارند.

چرا دادگاه عالی تقریباً Roe v. وید 30 سال پیش - اما این کار را نکرد

کیتلین مایرز، اقتصاددان در کالج میدلبری که سیاست‌های باروری را مطالعه می‌کند، می‌گوید این واقعیت که اغلب برای زنانی که سقط جنین می‌کنند فقیرتر است، به عدم آگاهی درباره سختی سقط جنین در ایالات متحده در حال حاضر کمک می‌کند. "مانند [abortion] او گفت که در میان این گروه از زنان فقیر و کم درآمد متمرکز است، ما بقیه شاید از آن دورتر شویم. و در نتیجه، او افزود، ممکن است برای اکثر آمریکایی‌ها سخت‌تر باشد که درک کنند که برای بسیاری از زنانی که می‌خواهند سقط جنین کنند چقدر سخت است.

با توجه به اینکه زنان کم درآمد نیز به طور نامتناسبی به احتمال زیاد زنان رنگین پوست هستند، آرایش نژادی زنان سقط جنین نیز بسیار تغییر کرده است. هنگامی که سقط جنین در سال 1973 قانونی شد، اکثر زنانی که سقط جنین کردند سفیدپوست بودند. اکنون این سهم به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

یک توضیح برای این روند ساده است: از دهه 1970، ایالات متحده به عنوان یک کل بسیار متنوع تر شده است. اما همچنین منعکس کننده نابرابری های گسترده تری است که رنگین پوستان در همه زمینه ها از جمله مراقبت های بهداشتی با آن مواجه هستند. متوسط ​​ثروت خانوارهای سفیدپوست نیز بسیار بیشتر از متوسط ​​ثروت خانوارهای سیاهپوست و اسپانیایی تبار است، و جوانان سیاه پوست و اسپانیایی ممکن است کمتر از آموزش های جنسی جامع برخوردار باشند یا به کنترل بارداری بسیار مؤثر دسترسی داشته باشند. علاوه بر این، زنان رنگین پوست معمولاً بیشتر احتمال دارد که حاملگی ناخواسته داشته باشند.

سایر تغییرات گسترده در جامعه آمریکا بر افرادی که سقط جنین می کنند تأثیر گذاشته است. اکثر زنانی که سقط جنین می کنند ازدواج نکرده اند، و این موضوع از زمانی که سقط جنین قانونی شد، همیشه صادق است. اما طبق گزارش CDC، سهم زنان متاهل که سقط جنین می‌کنند تقریباً به نصف کاهش یافته است.

این امر منطقی است، با توجه به اینکه احتمال ازدواج آمریکایی ها بسیار کمتر از 50 سال پیش است. اما این بدان معناست که زنان متاهل در میان افرادی که سقط جنین می کنند کمتر حضور دارند و زنان مجرد بیش از حد حضور دارند.

با این حال، مجرد بودن می تواند معانی زیادی داشته باشد. نظرسنجی Guttmacher در سال 2014 از بیماران سقط جنین کمک می کند تا تصویر را کمی بیشتر پر کنید. حدود 31 درصد از بیماران سقط جنین در آن نظرسنجی با یک شریک زندگی می کردند. بیش از نیمی از آنها در زمان بارداری با شریک زندگی خود زندگی نمی کردند. بنابراین، در حالی که زنان مجرد به طور فزاینده‌ای احتمال سقط جنین دارند، این تغییر آنقدرها که به نظر می‌رسد چشمگیر نیست.

گفتگوی سیاسی در مورد سقط جنین در ایالات متحده اغلب بر روی سقط جنین هایی متمرکز است که در اواخر بارداری انجام می شود، اما با گذشت زمان، بیشتر سقط جنین ها زودتر و زودتر در بارداری اتفاق می افتد. مایرز به ما گفت که این به دو دلیل است. او گفت: «اول، زنان دسترسی بیشتری به تست‌های بارداری خانگی بسیار حساس دارند که تشخیص زودتر بارداری خود را برای زنان آسان‌تر می‌کند.

دلیل دوم، معرفی قرص های دارویی سقط جنین است که می توان آن را در اکثر سه ماهه اول مصرف کرد. مایرز می‌گوید: «این امر سقط جنین را در دسترس‌تر می‌کند و همچنین به زنان انگیزه می‌دهد که زودتر آن را انجام دهند.

طبق CDC، در سال 2019، از هر 10 سقط، 4 مورد در هفته ششم بارداری یا زودتر رخ داده است، و بیش از 90 درصد از سقط ها در سه ماهه اول بارداری اتفاق افتاده است.

در همین حال، سقط جنین در سه ماهه دوم - که هرگز بسیار رایج نبود - حتی کمتر اتفاق می افتد. در سال 1973، حدود 15 درصد از سقط جنین ها پس از 12 هفته اتفاق افتاد، اما سهمی که پس از 13 هفته اتفاق افتاد تنها 7 درصد در سال 2019 بود. یک چیز در طول زمان ثابت بوده است، اگرچه - با وجود مصرف مقدار زیادی اکسیژن سیاسی - این است که سقط جنین بعد از هفته 20 بارداری همیشه بسیار نادر بوده است.

این واقعیت که بسیاری از سقط جنین‌ها در اولین هفته‌های بارداری اتفاق می‌افتد، توضیح می‌دهد که چرا قوانین سقط جنین بسیار محدودکننده، مانند ممنوعیت سقط جنین پس از حدود شش هفته بارداری، که از سپتامبر در تگزاس اجرا شده است، به طور کامل مانع از سقط جنین توسط زنان نشده است. سقط جنین با این حال، اکثر سقط جنین‌ها این روزها هنوز پس از شش هفته اتفاق می‌افتد، زیرا برخی از زنان حتی نمی‌دانند در آن مرحله باردار هستند. و فقط به این دلیل که سقط جنین های زودتر هنوز امکان پذیر است، این امر آن را آسان نمی کند. این یکی از دلایلی است که چرا قانون تگزاس بار سنگینی را بر دوش زنان می گذارد، به خصوص اگر آنها در تلاش برای یافتن پول برای پرداخت هزینه عمل یا رفتن به کلینیک هستند.

آیا داستانی در مورد تجربه خود در مورد سقط جنین برای کمک به پوشش ما دارید؟ لطفا فرم ما را پر کنید - ممکن است برای کسب اطلاعات بیشتر با شما تماس بگیریم.


[ad_2]
https://20khababr.ir https://afkharebartar.ir https://akhabarebartar.ir https://andnews.ir https://avatefepak.ir https://baranmajale.ir https://behtaringam.ir https://daltek.ir https://elmitarin.ir https://fardayeashena.ir https://forbos.ir https://foxirani.ir https://gisoon.ir https://hodhodirani.ir https://iranisard.ir https://kahkashani.ir https://lasttimes.ir https://lilaki.ir https://livejame.ir https://magirani.ir https://majaleiranian.ir https://mervina.ir https://mineralnews.ir https://modirezard.ir https://momon.ir https://moniseh.ir https://nationaliran.ir https://netcrafti.ir https://news-single.ir https://newsexpress.ir https://newslife.ir https://newsspot.ir https://newsteen.ir https://nikmag.ir https://officemag.ir https://okaziyon.ir https://one-news.ir https://pandamag.ir https://parsroids.ir https://patris-fun.ir https://senatornews.ir https://seratmag.ir https://sibala.ir https://sohanian.ir https://sosokan.ir https://tazekhabari.ir https://technoirani.ir https://timesirani.ir https://yamorani.ir https://yandexkhabari.ir https://abdoosnews.ir https://zehnenoandinsh.ir https://abestanews.ir https://abtinnews.ir https://akhbarebartaaar.ir https://akhbaremaaaa.ir https://akhbareshomaaa.ir https://akhshijnews.ir https://atrinnews.ir https://atroticnews.ir https://atshnews.ir https://bashariatemrooz.ir https://dastesalamatt.ir https://dostemansalam.ir https://elementorsite.ir https://emrooztafahom.ir https://ensanedirooooooz.ir https://etelaresankhabar.ir https://examplenews.ir https://fardaalefba.ir https://gisooyekhabar.ir https://halohekayatha.ir https://hashtadonoh.ir https://hekayatfardayeemaaa.ir https://honarmandkhabar.ir https://istgaheshomareyek.ir https://ketabkhoooon.ir https://kimyagaaaar.ir https://markazeakhbar.ir https://masternewss.ir https://mohamadrezasite.ir https://morvarideasia.ir https://mramins.ir https://naserinews.ir https://nasermr.ir https://newsamins.ir https://newsatropat.ir https://newscenterals.ir https://newsmineral.ir https://newsouls.ir https://newspishgamannn.ir https://newssalam.ir https://newsshans.ir https://newsworlds.ir https://parinews.ir https://patris-music.ir https://poshtibannews.ir https://powernewss.ir https://recordejadid.ir https://salamnewws.ir https://23ncfst.ir/ https://amiran-carpet.ir/ https://armanenergytec.ir/ https://blogenews.ir/ https://blogkhoon.ir/ https://bvfars.ir/ https://charsounews.ir/ https://chsnews.ir/ https://dezfil.ir/ https://dmwebmaster.ir/ https://dota2news.ir/ https://erfanhd.ir/ https://etminan110.ir/ https://faratarazkhabar.ir/ https://farsgardi20.ir/ https://footynews.ir/ https://goto98.ir/ https://ilyarkhabar.ir/ https://ir2khabar.ir/ https://iranalmanac.ir/ https://irandaryafest.ir/ https://khabarehaft.ir/ https://khabarontime.ir/ https://lolsms.ir/ https://maadgig.ir/ https://masoudtb.ir/ https://mp3news.ir/ https://music-ha.ir/ https://nakhlestankhabar.ir/ https://newcharge.ir/ https://news-links.ir/ https://news180.ir/ https://pimn.ir/ https://prmf.ir/ https://pvnews.ir/ https://rejawnews.ir/ https://sahab-co.ir/ https://samanbarg.ir/ https://semanews.ir/ https://shirinonews.ir/ https://soheilesonghor.ir/ https://tacity.ir/ https://taktanews.ir/ https://tarabaranmag.ir/ https://telegram-persian.ir/ https://tfcenter.ir/ https://trika.ir/ https://velninews.ir/ https://vidnaz.ir/ https://wajnews.ir/ https://your-news.ir/ https://zangannews.ir/ https://2016downloadnew.ir/ https://paxsolomusic.ir/ https://daryamedia.ir/ https://andikakhabar.ir/ https://seo-pbn.ir/ https://ghezelwich.ir https://panaztebtabriz.ir https://shayna-net.ir https://kanooneslamshahr.ir https://raynuts.ir https://honare2.ir https://itsama.ir https://flingpet.ir https://foreverpro.ir https://fraeesi.ir https://gkhabar.ir https://18amlak.ir https://pooyesh-khabar.ir https://matsef.ir https://photo-land.ir https://tabarestan118.ir https://disachain.ir https://chikaapp.ir https://mahestan18.ir https://radyaabkala.ir https://c-civil.ir https://saeeed.ir https://copytops.ir https://modirsearch.ir https://shz1music.ir https://m-khosravi.ir https://iranhayashi.ir https://iranian-dress.ir https://gigblog.ir https://basitcg.ir https://mashhadhekmat.ir https://rahetamin.ir https://radolyamani.ir https://bnemati.ir https://face-wood.ir https://tourvare.ir https://centertasisat.ir https://bidarirafsanjan.ir https://namahaa.ir https://30pp.ir https://script-tabadol-link.ir https://simayesarbedar.ir https://pakdashtiha.ir https://rentacars.ir https://2019movies.ir https://ekar24.ir https://saber-ramezani.ir https://teb-saharsina.ir
آخرین مطالب